Archiwa kategorii: aktualności

Zapraszamy sympatyków Festiwalu na koncert w Czerwonym Klasztorze (SK):
Klasztorne harmonie, Warsaw Wind Band

Jak co roku wybieramy się tam autokarem.
W cenie biletu przejazd w obie strony oraz program Festiwalu.
Będzie czas na spacer wzdłuż malowniczego brzegu Dunajca.
Wyjazd o 16:00 spod Kina Sokół, ul. Batorego 23, koncert o godz.

Bilety w cenie 25 PLN:  >>> TUTAJ <<<

lub w Informacji Turystycznej (plac Świętej Kingi 2)


 

Program 41 Starosądeckiego festiwalu Muzyki Dawnej:

Prolog, niedziela 7 lipca (Czerwony Klasztor-Słowacja): Klasztorne harmonie, Warsaw Wind Band

środa 10 lipca (Kościół św. Elżbiety): “Res plena Dei”, Capella Artemisia (Włochy)

czwartek 11 lipca (kościół Sióstr Klarysek): Joseph Haydn: “Siedem ostatnich słów Zbawiciela na krzyżu”, Musicarius

piątek 12 lipca (Kościół św. Elżbiety): Jezuickie kolegium w Braniewie, Harmonia Sacra

sobota 13 lipca (kościół Sióstr Klarysek): Zawoalowane pragnienia, Ensemble Peregrina (Szwajcaria)

sobota 13 lipca (Kościół św. Elżbiety):  Pora wytchnienia, Krzysztof Urbaniak, Marcin Szelest

niedziela 14 lipca (Kościół św. Elżbiety): Muzyka z klasztoru benedyktynek w Sandomierzu, Capella Cracoviensis

100 – lecie Miejskiej Orkiestry Stary Sącz

W 2019 r przypada 100 rocznica powstania Orkiestry Dętej w Starym Sączu. Spadkobierczynią pięknej tradycji orkiestrowej w naszym mieście jest Miejska Orkiestra Stary Sącz, która serdecznie zaprasza na uroczyste obchody Jubileuszu 100 lecia z udziałem zaprzyjaźnionych orkiestr dętych z kraju i zagranicy.

Wejściówki na Galę w piątek można zarezerwować wypełniając formularz zgłoszeniowy:
>>> TUTAJ <<<

Program:

19:00
Uroczysta Gala 100 lecia w starosądeckim Sokole
sobota, 22 czerwca 
15:00 – 21:00
Parada Orkiestr i koncerty na starosądeckim Rynku
niedziela, 23 czerwca 
11:00
Uroczysta Msza święta w intencji dawnych i obecnych muzyków orkiestrowych i ich rodzin

Gala Genialni Lokalni Globalni

19 maja

Gala odbędzie się w niedzielę 19 maja w Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari w Starym Sączu.
Oprawę muzyczną gali zapewni znakomity kwintet jazzowy Zawartko/Pasecki. Galę poprowadzi niezrównana Lidia Jazgar.
Intencją organizatorów jest, aby gala była dorocznym świętem artystów, twórców oraz pracowników i działaczy kultury Ziemi Sądeckiej.
Jeśli należysz do tej kategorii koniecznie zarezerwuj sobie wejściówkę na to wyjątkowe wydarzenie >>> http://ckis.stary.sacz.pl/gala-glg/

Po wyczerpaniu darmowej puli bilety będzie można kupić tutaj: ekobilet.pl/ckis w cenie 40 PLN

Rozstrzygnięcie konkursu na plakat 41. Starosądeckiego Festiwali Muzyki Dawnej

Rozstrzygnięcie konkursu na plakat 41. Starosądeckiego Festiwali Muzyki Dawnej

Na konkurs wpłynęło 119 prac. Wszystkim autorom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie.

Decyzją komisji konkursowej:
zwycięski projekt nadesłała P.  Aleksandra Kołodziejczyk z Kajetanowa i ona otrzymuje główną nagrodę w wysokości 2200 zł,
natomiast wyróżnienie i nagrodę pieniężną 500 zł zdobył  Krzysztof Wibig z Łodzi.

Przewodniczący komisji
Wojciech Knapik

Stary Sącz 13 maja 2019

Goran Bregovic!

30 sierpnia

Geniusz z Sarajewa wystąpi na plenerowej scenie w Barcicach nad Popradem (Beskid Sądecki, Małopolska) na specjalnym koncercie w ramach Festiwalu Pannonica.
Przed głównym koncertem wieczoru zagrają: Etnorom (HU) oraz Adam Strug (PL) z zespołem.

Link do biletów: https://bit.ly/2Z8eEcb

Tołhaje Koncert

19 października

Tołhaje – to węgierska nazwa zbójników harcujących w Beskidach. Zespół, tak jak niegdysiejsi tołhaje, grasują po scenie muzycznej mieszając style i tworząc współczesne aranżacje ludowych utworów.
Główną inspiracją do ich twórczości jest tradycja muzyczna grup etnicznych zamieszkujących tereny przygraniczne Polski południowo-wschodniej.
Zespół koncertował na scenach całego kraju i Europy; np. na Sziget (Węgry), Pulse Festival (Wielka Brytania), Festival Zahrada (Czechy), Flugery Lvova (Ukraina) czy Pohoda Festival (Słowacja). W czerwcu 2002 r. grupa reprezentowała Polskę na XXIII Festiwalu Europejskiej Unii Radiowej EBU w Mölln (Niemcy). Ich debiutancki album
„A w niedziela rano” zdobył tytuł „Folkowego Fonogramu Roku” w Polskim Radiu i był nominowany do nagrody muzycznej „Fryderyki” w kategorii “Etno/folk”. Od jesieni 2013 r. zespół współpracował przy tworzeniu ścieżki dźwiękowej do serialu „WATAHA” produkcji HBO (sezon I i II). Najnowsza płyta zespołu „Mama Warhola” odkrywa tajemnice słowiańskiego pochodzenia Andy’ego Warhola i zawiera utwory ludowe z Beskidów, nagrane przez Julię Waholę – mamę słynnego artysty.

Większość członków zespołu współpracowało z artystami światowej sceny muzycznej jak: Gordon Haskel, John Lord (Deep Purple), Nigel Kennedy, Michael Bolton, a także ze znakomitymi artystami polskiej sceny – Katarzyna Nosowska, Kayah, Maria Peszek, Smolik, Pink Freud, Hey, Ewa Bem, Stanisław Soyka, Gaba Kulka, Justyna Steczkowska,
Kora, Ania Dąbrowska, Piotr Rubik, Michał Bajor i wiele innych.

„Tołhaje to tradycyjne melodie i improwizacja, to dźwięki magicznych i tajemniczych Bieszczad.”

Skład zespołu:
Damian Kurasz – gitary
Janusz Demkowicz – gitara basowa
Piotr Rychlec – klawisze, akordeon, śpiew gardłowy
Marysia Jurczyszyn-Kulik – śpiew
Tomasz Duda – saksofony, klarnet
Łukasz Moskal – perkusja
Maciek Cierliński – lira korbowa
Mateusz Szemraj – cymbały strunowe

Link do zakupu biletów – https://bit.ly/2DlMKjZ

9. Festiwal Podroży i Przygody Bonawentura 2019

9. Festiwal Podroży i Przygody Bonawentura – 22 – 24 marca

Bezpretensjonalny festiwal podróżniczy w karpackim „miasteczku z klimatem”

Program (oficjalny) 9. Festiwalu Podróży i Przygody Bonawentura

Piątek (22 III) blok A (godz. 18.00 -22.30) WYPRZEDANE
Marek Tomalik (gość specjalny) „Australia. Gdzie kwiaty rodzą się z ognia”
Krzysztof Starnawski (gość specjalny) „Eksploracje jaskiń na najgłębszych poziomach”
Mariusz Szczygieł (gość specjalny) „Kultura czeska – moja laska nebeska”

Sobota (23 III) blok B (godz. 11.15 – 16.30)
Grzegorz Smułek „Kazachstan – droga daleka do domu”
Maciej Grzelczyk „Tajemnice ludu Sandawe, czyli odkrywanie malowideł w tanzańskim busz”
Edyta Stępczak „Burka w Nepalu nazywa się sari”
Marek Kramarczyk „Jachtostopem na Karaiby i dalej, przez Pacyfik – 3 letnia oceaniczna przygoda”
Paweł Cywiński/Post-Turysta (gość specjalny) „Przydługi język turystyki”

Sobota (23 III) blok C (godz. 17.30 – 22.45)
Jadwiga Marchwica „Bike Jamboree, Zimą przez Ałtaj”
Krzysztof Story „Cape Wrath Trail, Szkocja”*
Ewa Cieslik „Romantyczno-archeologicze wędrówki po Ukrainie”
Alicja Rapsiewicz „Zimbabwe za 5 milionów”
Bart Rubik „Mozaika Latynoamerykańska – święta, wierzenia, rytuały”

Niedziela (24 III) blok D (poranny blok filmowy 10.00-13.00)
10.00 „Grizzly Man”, reż. Werner Herzog 2005 (USA) (100’)
11.45 „Człowiek delfin”, reż. Lefteris Charitos (Francja/Grecja/Japonia/Kanada)(80’)
Wprowadzenie do filmów Filip Nowak (filmoznawca)

Niedziela (24 III) blok E (godz. 15.00- 19.30)
Nowe trendy: Podróże w mediach społecznościowych jako sposób na życie (i poznawanie świata)
Ewa Chojnowska-Lesiak, blog Szpilki w Plecaku „Autorski przegląd najciekawszych miejsc na świecie”
Aleksandra Świstow, blog Pojechana „Laowai w wielkim mieście- zapiski z Chin”
Kaja Kraska Globstory „Kirgistan, Rumunia, Gruzja – kraje (bardzo) niedocenione, do których każdy może pojechać”
panel dyskusyjny: „Podróże wg. influenserów”*

Niedziela (24 III) blok F (godz. 20.00-21.30)
koncert zespołu Dikanda