“Efekt motyla” Popieramy europejskie aspiracje Ukrainy! Koncert BABOOSHKI

babooshkiWierzymy w „efekt motyla”.
Skoro trzepot skrzydeł motyla w Ohio, może po trzech dniach spowodować w tornado w Teksasie, to piątkowe granie Babooshek (pol-ukr) w Starym Sączu może sprawić, że zrobi się cieplej w stopy i uszy protestującym na Majdanie….
Co Wy na to? Pomożecie, żeby tak było ?

To będzie więcej niż koncert!!! Manifa poparcia dla europejskich aspiracji Ukrainy.
Zabierz z sobą flagę, chorągiewką Ukrainy albo UE albo ubierz się w barwy ukraińskie, a nie musisz martwić się o żaden bilet.

Babooshki to muzyczny projekt polsko – ukraiński, który powstał w 2009 roku. Jego pomysły muzyczne opierają się na bogatej tradycji Kresów Wschodnich. Słowiańskie melodie uzyskują jazzową oprawę, łącząc cechy folkloru z nietypową harmonią. Wszystko to krystalizuje się w akustycznym brzmieniu gitary i kontrabasu, wokalistki zaś pokazują, jak wiele podobieństw zachodzi pomiędzy reprezentowanymi przez nie kulturami. Wspólna płaszczyzna dźwięków pozwala zatem ująć etniczność jako pole różnych energii i indywidualności.
Repertuar zespołu stanowią jazzowe interpretacje melodii z różnych regionów Polski, między innymi pieśni biłgorajskich (związanych z polskim pograniczem południowo-wschodnim), melodii mazurskich czy podlaskich, które wykonywane są dwujęzycznie. Muzycy koncentrują się przede wszystkim na wydobywaniu podobieństw pomiędzy polską i ukraińską muzyką ludową.
13 grudnia 2013

Babooshki Manifa

Dodaj komentarz