Jesienne warsztaty. SYNAPSY.

Bezpłatne warsztaty.
Liczba miejsc ograniczona.
Decyduje kolejnośc zgłoszeń na adres:

justyna.liszkowska@gmail.com

Temat warsztatu:

Wykorzystanie narzędzi kultury w rozwijaniu kompetencji społecznych i twórczych dzieci i młodzieży

Program warsztatu:

10.00–11.00 – Przywitanie, poznanie się, wprowadzenie do warsztatu: cele i metody pracy
11.00–12.00 – Wykład inspirujący: Kultura a kompetencje społeczne i twórcze dzieci i młodzieży
12.00-12.15 – Przerwa kawowa
12.15–13.30 – Warsztat: Jak rozwijać kompetencje społeczne i twórcze dzieci, wykorzystując narzędzia kultury?
13.30–14.30 – Przerwa obiadowa
14.30–15.30 – Prezentacja i dyskusja: Inspirujące projekty i działania edukacji kulturowej – na co warto zwrócić uwagę w swojej pracy?
15:30–16.30 – Warsztat: Symulacja projektu edukacji kulturowej, który rozwija i wzmacnia kompetencje społeczne i twórcze dzieci i młodzieży
16.30 – 17.00 – Podsumowanie, pytania

Prowadząca warsztaty:

Weronika Idzikowska: animatorka społeczna i kulturowa, pedagożka kultury, certyfikowana trenerka Familylab Polska. Współpracuje m.in. z Małopolskim Instytutem Kultury w Krakowie, Instytutem Teatralnym im. Z. Raszewskiego w Warszawie, Wojewódzkim Domem Kultury w Kielcach. Współautorka podręcznika dla animatorów kultury i nauczycieli pt. Projektuj z dziećmi! Edukacja kulturowa w praktyce. Prowadzi szkolenia dla nauczycieli, animatorów, rodziców, dorosłych zainteresowanych podejmowaniem długofalowych działań na rzecz rozwoju społeczności dziecięcych oraz budowaniem i wzmacnianiem perspektywy relacyjnej w pracy z dziećmi. W działaniach, które proponuje, odwołuje się do podejścia pedagogicznego duńskiego terapeuty rodzinnego i pedagoga, Jespera Juul’a ,wartości obecnych w procesie Porozumienia bez Przemocy oraz własnych doświadczeń w pracy z dziećmi, młodzieżą, dorosłymi.