Kapela Hanki Wójciak – Koncert w Stodole w Odnozynie

“Mocny, czysty głos, diabelski temperament góralski, wyrazisty image sceniczny, niebanalne teksty (…) otwartość na nieuczesane improwizacje z pogranicza muzyki etnicznej i jazzu. To jest muzyka kolorowa” [Marek Tomalik, Tygodnik Podhalański]
“Spontaniczna, żywiołowa, temperamentem mogąca obdarzyć kilka osób (…) szczerość jest cechą, która emanuje z tej góralki – tak w zachowaniu na co dzień, jak i z jej piosenek.”
[Wacław Krupiński, Dziennik Polski]
Kapela Hanki Wójciak w wykrystalizowanym składzie prezentuje swoją twórczość od maja 2011 roku. Zespół przygotowuje się do nagrania pierwszej płyty, która zawierać będzie autorskie kompozycje, inspirowane kulturą górali podhalańskich oraz muzyką etniczną innych zakątków świata. Przewidywana premiera płyty to jesień 2013 roku.
Muzyka Kapeli jest połączeniem potencjałów, doświadczeń i zainteresowań wszystkich muzyków współtworzących zespół.
W piosenkach Kapeli odnaleźć można elementy jazzu, muzyki klezmerskiej, orientalne skale, połamane rytmy, polskie motywy ludowe, śpiew rodem z Mongolii i Tuvy…
Hanka, założycielka zespołu, jest autorką słów i melodii. Na wspólnych próbach muzyka i aranże nabierają ostatecznego kształtu.
Prostota i powtarzalność motywów przeplata się tutaj nieustannie z improwizacją, spokój z dzikością, radość ze smutkiem – To jest muzyka kolorowa!

Dla osób przybywających na koncert z Nowego i Starego Sącza zostanie podstawiony bezpłatny autobus.
18.45 parking przy Banku BGŻ ul. Nawojowska 4 (vis a vis Europy)
18.55 parking przy supermarkecie RAFA, ul. Węgierska
19.05 Stary Sącz przystanek w Rynku przy informacji turystycznej i Muzeum
Wyjazd powrotny z Barcic 30 min po koncercie.

2 GRATISY: małe piwo lub woda mineralna oraz poczęstunek od Stodoły w Odnozynie

Dodaj komentarz