Podwórze 2.0

Nieodpłatne warsztaty dla dorosłych. Zapisz się klikając w zielony guzik!

Podstawy stolarstwa, obsługi narzędzi i akcesoriów stolarskich oraz projektowanie i realizacja własnych projektów.

Oprócz przyjemności jaką można czerpać z ruchu, ważny jest tu także aspekt integracji społecznej, przełamywania własnych barier i redukcji stresu.

Techniki malowania od doboru narzędzi i tkaniny, przez prawidłowe napięcie, przenoszenie projektu na tkaninę, mieszanie kolorów, utrwalanie prac i oprawę.

Pod okiem doświadczonego instruktora nauczysz się ciąć i szyć skórę oraz wykonasz element galanterii skórzanej (np. portfel)

Podstawy modelowania i zdobienia wytworów ceramicznych. Stymulowanie rozwoju sprawności manualnej, koordynacji wzrokowo – ruchowej, wyobraźni twórczej, wrażliwości estetycznej.

Podstawowe zagadnienia dotyczące materiału i narzędzi potrzebnych do wykonania linorytu, nauka techniki od podstaw, wykonanie własnych linorytów, techniki kopiowania i kolorowania.

Nauka dwóch metod otrzymywania filcu – na sucho (formy przestrzenne, elementy dekoracyjne, aplikacje) i na mokro (płaskie, trwalsze materiały, torby, szale). Podstawowe techniki, rodzaje narzędzi, dobór kolorów i rodzajów włókien czesankowych.

Wspaniała okazja, aby wypowiedzieć się w dynamicznym medium filmu. Podstawy powstawania filmu animowanego, budowanie scenariusza, wykonanie scenografii i bohaterów.

gra fabularna – oparta na narracji, w której gracze wcielają się w role fikcyjnych postaci. Cała rozgrywka toczy się zazwyczaj w fikcyjnym świecie, istniejącym tylko w wyobraźni grających. Jej celem na ogół jest rozegranie gry według zaplanowanego scenariusza i osiągnięcie umownie określonych celów, przy zachowaniu wybranego zestawu reguł.

Powszechna edukacja architektoniczna. Rozwijanie świadomości przestrzeni, zrozumienia technicznych i estetycznych aspektów przestrzeni zabudowanej, kształtowanie zrozumienia rozwoju projektów budowlanych oraz tradycji architektonicznych, kształcenie świadomości obowiązków, praw oraz ról odgrywanych przez twórców przestrzeni oraz ich wpływ na życie mieszkańców.

Wykorzystanie technologii informacyjno-komunikacyjnych, rola portali społecznościowych, zagrożenia, media społecznościowe w edukacji, przykłady platform społecznościowych, oraz możliwości wykorzystania narzędzi TIK w edukacji i kulturze. Warsztaty dla tych, którzy mają wpływ na kształtowanie świadomości mieszkańców Sądecczyzny

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego