“Eachtra” spektakl muzyczno-taneczny na Dzień Świętego Patryka. Gra JRM (Jigowo Reelowi Maniacy), tańczy Ellorien

Eachtra to fascynujący spektakl muzyczno – taneczny łączący elementy kultur Irlandii, Szkocji, Walii i Bretanii przygotowany specjalnie z okazji St. Patrick Day. Delikatne tańce w baletkach, wraz z energetycznym stepem irlandzkim, naturalnie komponują się z przeźroczami krajobrazów celtyckich krain, a recytowane fragmenty poezji przesiąknięte tradycją gaelickich i bretońskich bardów harmonijnie przeplatają się z dźwiękami skrzypiec, akordeonu, flażoletu, saksofonu, gitar i perkusji. Słowo „Eachtra” w języku irlandzkim oznacza „podróż”.

W programie (4 elementy – jedyne takie widowisko w Polsce!):

MUZYKA – tradycyjne utwory celtyckie i kompozycje własne zespołu JRM w etnicznych i nowoczesnych aranżacjach: aria, ballada, jig, pieśń, polka, schottisch, reel i inne – www.jrm.art.pl

TANIEC – układy choreograficzne tradycyjnych rytmów celtyckich w baletkach i w obuwiu do stepu irlandzkiego w wykonaniu zespołu tańca irlandzkiego Ellorien: aria, double-jig, hornpipe, jig, polka, reel, slip jig, step a apella, i inne – www.ellorien.pl

SŁOWO – proza i poezja irlandzka, irlandzko-szkocka i walijska, recytowane w językach celtyckich i w tłumaczeniach. Narrator: Piotr Zawadzki (aktor)

OBRAZ – przezrocza z Irlandii i Szkocji autorstwa Krzysztofa Schramma – prezesa Towarzystwa Polsko-Irlandzkiego i Fundacji Kultury Irlandzkiej w Polsce, i Anny Grabowskiej – artystki fotografika mieszkającej w Edynburgu (Szkocja) serwowane przez Tomka Frąszczaka (Visual Jokey)

15 marca 2013

Dodaj komentarz