Izabela Jutrzenka Trzebiatowska – Koncert fortepianowy

7 lutego (niedziela), godz. 18:00, Kino SOKÓŁ w Starym Sączu – WSTĘP WOLNY!!!1Izabela Jutrzenka-Trzebiatowska ukończyła studia licencjackie na Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie fortepianu prof. Hanny Kryjak, a następnie studia magisterskie na Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie fortepianu prof. Mirosława Herbowskiego. W 2015 roku uzyskała dyplom magistra sztuki na Wydziale Teorii Muzyki Akademii Muzycznej w Krakowie. Aktualnie jest studentką studiów podyplomowych Akademii Muzycznej w Łodzi w klasie prof. Mariusza Drzewickiego.
Brała udział w licznych kursach mistrzowskich, pracując pod kierunkiem wybitnych artystów m.in. prof. Andrzeja Jasińskiego, prof. Katarzyny Popowej-Zydroń, prof. Andrzeja Pikula, prof. Wojciecha Świtały, prof. Józefa Stompla, prof. Anny Malikovej, prof. Jerzego Sterczyńskiego, prof. Kevina Kennera a także uczestniczyła w Wiener Meisterkurse w klasie Paula Badura-Skody oraz Rolanda Batika.
Występowała m.in. u boku prof. Elżbiety Stefańskiej w Krojantach. Grała recitale na wielu polskich i zagranicznych scenach muzycznych w tym recital chopinowski w ramach obchodów Roku Chopinowskiego w Chojnicach. Uczestniczyła w XV Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym w Nałęczowie (2011), występowała w Schloss Laudon w Wiedniu, a także zagrała recital w Hamm (Niemcy) zorganizowany przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Kulturbrücke Hamm-Kalisz. W 2013 roku była uczestnikiem Międzynarodowego Festiwalu „Ung Klassik” w Norwegii, zagrała recitale w Krakowie i w Wiedniu w ramach Międzynarodowego Festiwalu „Związki pomiędzy kulturą południa a północy. Chopin – Grieg. Wzajemne inspiracje i rezonans w malarstwie i literaturze”, a także występowała na Estradzie Młodych 47. Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku. W 2014 roku odbyła tournée koncertowe po Hiszpanii, wystąpiła podczas 19. Festiwalu Kompozytorów Polskich im. Henryka Mikołaja Góreckiego oraz zagrała recitale w Museum am Dom w Trewirze oraz w Haus der Musik w Wiedniu. Była stypendystką Rektora Akademii Muzycznej w Krakowie.
Od 2007 roku publikuje artykuły w wydawanym przez Stowarzyszenie Twórcze POLART Piśmie Artystyczno-Literackim „Hybryda”, którego także jest członkiem redakcji. Od 2011 roku pełni funkcję Sekretarza Towarzystwa Muzycznego im. Haliny Czerny-Stefańskiej i Ludwika Stefańskiego.(Fot. Andrzej M. Makuch)

7 lutego

7 lutego