KESKESE

keskese

10 stycznia (niedziela), godz. 18:30 – Koncert w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – Wstęp wolny!!! – można wrzucić coś do puszek 😉

Zespół Keskese oscyluje pomiędzy współczesnymi nurtami indie rocka i indie folku, z dużą dawką przestrzeni, nietuzinkowymi aranżacjami oraz szczyptą nostalgii.
W swoich kompozycjach czerpie inspiracje ze wszelkich gatunków muzyki współczesnej, stawiając na przestrzenne, szerokie brzmienia; odnajdziemy w nich choćby połączenia jazzowych akordów z gitarowymi riffami wprost z Delty Mississipi, ale też ciche i melancholijne utwory, które stopniowo zmieniają się w ścianę dźwięku. Całość okraszona jest ciepłą, ujmującą melodyką oraz specyficznym głosem wokalisty.
Jak sami mówią: “Nasza muzyka ma dodawać magii życiu słuchacza, który zechce się przy niej zatrzymać na dłużej. To dla nas największa nagroda.”
Już na samym początku ich działalności – po opublikowaniu
zaledwie dwóch utworów w internecie – pojawiły się pochlebne opinie. Miłą niespodzianką okazało się zaproszenie od zespołu Myslovitz na wspólny koncert, który publiczność bardzo serdecznie przyjęła. Zespół pracuje obecnie nad wydaniem swojej debiutanckiej płyty.
Członkami zespołu są:
Aleksander Minkacz – wokal, gitara
Jakub Szulc – gitara
Bartek Biedrończyk – bas
Sławek Plotek – perkusja
Agata Szulc – instrumenty perkusyjne

10 stycznia

10 stycznia