Kinga – Teatr Storia

17.06.2016 r. w starosądeckim Sokole Teatr STORIA zaprezentuje spektakl „KINGA”. Jest to nowa realizacja, zupełne inna opowieść o niezwykłej Świętej, patronce ziemi sądeckiej. W tej narracji o Kindze Teatr Storia tworzy kameralną, intymną, wręcz tajemniczą atmosferę, starając się “dotknąć” tajemnicy osobowości Świętej.

Spektakl rozpoczynamy u schyłku życia Kingi – mówi Maria Molenda, współautorka scenariusza. Cierpi z powodu choroby, zbliża się godzina jej śmierci, jednak nie chce zaprzestać ani pracy, ani modlitwy. W tych trudnych chwilach wraca we wspomnieniach do swego życia, w pewien sposób rozlicza się ze sobą, z tym co musiała poświęcić, aby zrealizować cele jakie sobie wyznaczyła. Walczy nie tylko ze sobą, ale także z Szatanem, który podejmuje ostatnią próbę kuszenia Kingi.

W postać Kingi wcieli się Aleksandra POWĘZKA, aktorka związana z Teatrem STORIA i Teatrem Nomina Rosae.  Na scenie zobaczymy także Łukasza Olesia i Józefa Więcławka.

“KINGA”, Teatr STORIA

Reż. Barbara Szewczyk.

Występują: Aleksandra Powęzka, Łukasz Oleś, Józef Więcławek

Wstęp wolny.

17.06.2016, godz.19.00 Stary Sącz, Sokół.

Misterium PlakatSpektakl “Kinga” przywołuje wątki poruszone w “Misterium Świętej Kingi” widowisku Teatru Storia z 2015 r. W nowej opowieści o Kindze Teatr Storia tworzy niezwykle kameralną, intymną atmosferę, starając się “dotknąć” tajemnicy niezwykłej osobowości Świętej.