PIWNICA POD BARANAMI Kolędy i Pastorałki

30 grudnia (piątek), godz.19:00, Kino Sokół w Starym Sączu, ul. Batorego 23

piwnicaSłowem, które najlepiej opisuje tradycyjny Piwniczny Koncert Świąteczny jest „magia”. Zimowy i magiczny tytuł “Dla Miasta i Świata” otula słuchacza niezwykłą tajemnicą.
Muzyka od pierwszych nut wprowadza w eteryczny i niepowtarzalny świat tworzony przez Artystów “Piwnicy pod Baranami”, a kolejne utwory odkrywają 60-letnią historię krakowskiej legendy. Wyjątkowość tegorocznego świątecznego koncertu potęguje fakt, iż “Piwnica pod Baranami” rozpoczęła huczne obchody jubileuszu 60-lecia swojego istnienia, co pozwala spodziewać się premier i niespodzianek.
Kraków, mgła, śnieg, kolędnicy, grzane galicyjskie wino korzenne to obrazy, które zimową porą towarzyszą Świątecznym Koncertom “Piwnicy Pod Baranami”. Spektakle legendarnej Piwnicy gromadzą od wielu lat tysiące widzów pragnących poczuć nastrój krakowskiej cyganerii i zatopić się w magiczny świat sztuki.
Zespół “Piwnicy pod Baranami” rozpoczął sześćdziesiąty sezon swojej działalności kultywując najlepsze wzorce europejskiego i rodzimego przedwojennego kabaretu literackiego, dodając Ten niezwykły zimowy występ – który już od 20 lat przygotowują twórcy i kompozytorzy związani z krakowskim kabaretem, co roku prezentując nowy repertuar – będziemy mieli okazję obejrzeć w wykonaniu kilkunastoosobowej grupy artystów, gwiazd i muzyków “Piwnicy pod Baranami”. współczesny muzyczny komentarz otaczającej nas rzeczywistości.