Tomek Wachnowski

Co takiego ludzie lubią mieć? W piosence pod tym tytułem Wachnowski śpiewa : “Nie udawaj, że nas nie ma”, więc mieć, czy być? Może nie odpowiada na nie wprost, ale takie i wiele innych pytań stawia na swojej nowej płycie Tomek Wachnowski – autor piosenek i kompozytor.
Tomka Wachnowskiego trudno zaszufladkować – swoje przemyślenia ubiera w folk, blues czy muzykę pop, poszukując własnego gatunku. Jego twórczość można było spotkać na wielu festiwalach, m.in. na Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Autorskiej w Warszawie, Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie oraz wielu koncertach w Polsce i za granicą. Muzyk ma również na swoim koncie występy na festiwalu w Opolu, a w 1999 roku w koncercie “Premier” wyśpiewał II nagrodę za piosenkę „Byłoby miło”.
„Ludzie lubią mieć” to 6 płyta w dorobku Tomka Wachnowskiego. Znalazły się na niej zarówno nowe utwory, jak i te znane z wcześniejszych krążków. Autor postanowił nagrać je w nowych, utrzymanych w klimatach akustycznego popu aranżacjach. Usłyszymy wyraźne brzmienia gitar połączone z subtelnymi dźwiękami instrumentów klawiszowych i perkusyjnych. Na uwagę zasługuje nie tylko muzyka, lecz także słowa. Autor w niebanalny sposób przekazuje swoje spostrzeżenia dotyczące życia, jakby podążając za tym, co jest dla niego naprawdę ważne.
Ta płyta to nowy etap w życiorysie artystycznym Tomka Wachnowskiego. To pierwsze wspólne nagrania z Miłoszem Wośko – pianistą i producentem, z którym Tomek współpracuje od lat. To pierwsze nagrania z Maciejem Szczycińskim i Wojtkiem Soburą, z którymi też niejednokrotnie spotykał się na scenie. To w końcu pierwsze nagrania z Bogdanem Sabałą, z którym współpracuje i występuje od początku 2012 roku. To pierwsza płyta, na której pojawia się inny, niż Tomka głos. Poproszona o współpracę zgodziła się i zaśpiewała w trzech piosenkach Anna Treter.

o godzinie 19:00

Dodaj komentarz