Zagłosuj na najlepsze filmy animowane dla dorosłych!

Zaraz po Świętach ruszamy z projekcją filmów animowanych dla dorosłych biorących udział w  III Ogólnopolskim Festiwalu Polskiej Animacji O!PLA. Każdy z widzów jest członkiem jury – zapraszamy na niecodzienne wieczory filmowe.

Projekcje w Kinie SOKÓŁ

  • 8, 15, 22, 29 kwietnia i 6 maja  (dla widzów dorosłych) – godz. 18:00
  • 12 kwietnia (dla dzieci) – 14:30
8 kwietnia - 6 maja (w każdą środę)

8 kwietnia – 6 maja (w każdą środę)

Głównym organizatorem jest niezależny promotor animacji Animation Acros Borders. Podstawą festiwalu O!PLA 2015 będzie – tak jak w latach ubiegłych – KONKURS NAJNOWSZEJ POLSKIEJ ANIMACJI DLA WIDZÓW 16+ (MŁODZIEŻY I DOROSŁYCH), Projekcje odbywają się w ponad 40 miejscowościach w Polsce. Widzowie głosują na najlepsze filmy w każdej z 5 kategorii:

1. STUDYJNEJ > filmy zrealizowane w studiach filmowych (w tym Dyplomy realizowane poza uczelnią), posiadające dofinansowanie z państwowych źródeł (PISF, MKiDN, etc.).
2. SZKOLNEJ > filmy zrealizowane w szkołach (wydziałach) filmowych / artystycznych, w tym także filmy zrealizowane przez studentów animacji w ramach warsztatów animacji.
3. OFF > filmy zrealizowane poza systemem studyjnym lub szkolnym, i nie posiadające dofinansowania z państwowych źródeł (PISF, MKiDN, etc.), a także filmy zrealizowane przez amatorów w ramach warsztatów animacji.
4. ANIMOWANY WIDEOKLIP/TELEDYSK > filmy zrealizowane do utworu muzycznego.
5. ANIMOWANA FRASZKA > filmy trwające maksymalnie 120 sekund (włącznie z napisami końcowymi).

Nowością O!PLA 2015 będzie dodatkowy konkurs TERAZ DZIECI MAJĄ GŁOS!, w którym Jurorami będą najmłodsi widzowie oceniający najnowsze polskie filmy animowane dla dzieci.

Do konkursu przyjmowane są POLSKIE FILMY ANIMOWANE, zrealizowane pomiędzy 1. stycznia 2013 roku, a 31. grudnia 2014 roku, w dowolnej technice animacyjnej (w tym filmy kombinowane posiadające co najmniej 50% sekwencji animowanych), o czasie trwania nie dłuższym niż 22 minuty (włącznie z napisami końcowymi).